Ambalaj

SERT KUTU, SERT MUKAVVA KUTU, MUKAVVA KUTU, TASLAMA KUTU, KARTON KUTU, PVC KUTU

Sert mukavva kutular farklı kalınlıklarda ithal ve yerli mukavvaların siparişe göre ebatlanarak, baskılı – baskısız: kuşe kağıt, kraft kağıt veya cilt bezi ile kaplanması sonucu oluşur. İhtiyaca göre sert kutulara kilit, taşıma sapı, mıknatıs, pvc pencere gibi aksesuarlar eklenerek taslama kutuya farklı özellikler kazandırılabilir.

Günümüzde bir çok ürün ambalajında karşımıza çıkan sert mukavva kutular için başlıca kullanım alanları,

Kravat kutuları, eşarp kutuları, gömlek kutuları, hediyelik eşya kutuları, parfüm kutuları, cep telefonu kutuları, tekstil kutuları, ev tekstili kutuları (özellikle çekmeceli kutular), oyun seti kutuları, süngerli kutular (ürün sunumlarında), çanta kutular (ağır ürün kutuları)

ONDÜLE ÜRÜN KUTUSU, MİKRO ONDÜLE KUTU

Sert mukavva kutuya göre daha ekonomik olması, ürünü dış etkilere karşı muhafaza etmesi sebebiyle tercih edilen ondüle kutulardan birçok ürün grubuna yönelik imalat yapmaktayız.

Mikro ondüle dışına sıvanan baskılı / selofanlı sert Bristol ile dayanıklı, sert bir ambalaj malzemesi elde edilmektedir. Mikro ondüle iç kısmı tercihe göre Kraft görünümlü veya beyaz olmaktadır. Mikro ondüle kutuya pencere açılarak içerideki ürünün bir bölümünün dışarıdan görülmesi sağlanmaktadır. İstenirse bu yüzey pvc veya selofan ile kaplanarak ürüne dışarıdan ulaşılmasını engelleyen bir pencere ile kapatılmaktadır.